Dijital Pazarlama

 

 

Televizyon reklamlarının bütçelerini hepimiz az çok tahmin ederiz. Radyo reklamlarının eskisi kadar öneminin olmadığını biliriz. Dergi ve bilboard reklamlarının gücünü yitirdiğini görürüz. Eski pazarlama araçları; günümüz teknolojisinde, internet kullanımının bu kadar yaygın olduğu bir devirde artık tercih edilmemektedir. Bu mecralara yapacağınız yatırımlar yerine, çok daha düşük bütçelerde çok daha etkin bir pazarlama yönetimini sizlere sunuyoruz.

 

 

Dijital Pazarlama Sektöründe Başarının Sırrı Nedir ?

  1. Potansiyel müşterileri topla (adwords, seo, sosyal medya)

  2. Ölçümle, değerlendirme ve analiz et (analytics)

  3. Sürekli geliştir (web site development)

  4. Müşteri ile etkileşime geç ve sahip çık (email marketing, campaign plans)

Potansiyel Müşterileri Nasıl Sitemize Çekiyoruz?

Öncelikle sektörel analizler gerçekleştiriyor ve size doğru soruları sorarak verimli bir beyin fırtınası yapıyoruz. Bu sorulara genel hatları ile değinmek gerekirse;

Google’da trend olan aramalar nelerdir, sık sorulan sorular hangileri, insanların araştırmaları ne yönde, hangi demografik verilere sahip kitleler sizin sektörünüz ile ilgili araştırmalar yapıyor, müşterileriniz ile iletişim diliniz ne olmalı, içerik pazarlama stratejiniz ne kadar kuvvetli, hangi sosyal mecralarda bulunmanız ve dolayısıyla sosyal medya yönetimini ne yönde planlamak gerekiyor, web siteniz google algoritmalarına ne kadar uygun, dijital haber mecralarından hangilerine odaklanmamız gerekiyor, sektörel olarak sizi tanıtabileceğimiz platformlar hangileri, backlink çalışmalarının stratejisi nasıl olmalı, youtube reklamlarının analizleri ve ilgi alanlarının tespit edilmesi, google adwords reklamları ve kurumsal tasarımların  oluşturulması ve görsellerin hangi çizgide hazırlanacağının planlaması kapsamında detaylı bir strateji oluşturmak ve bu stratejiyi iş planına dökerek, sistematik bir yapı kurgulamak çok önemlidir.